Erkekler Neden Takı Takmalı

Erkek dediğin takı takmaz! Neyse ki bunu söyleyen benim arkadaş çevremden biri değil. Yoksa bir çift lafım olurdu, diye düşününce dedim ki hadi otur yaz bakalım, neden böyle diyor bazı erkekler.

Önce şunu açıklığa çıkaralım. Bayanlar neden takı takar. Cevap açık; Kendilerini daha güzel hissetmek için. Aaa daha güzel olmak için değil miydi? Diyecekler var ama her şey moral de bitiyor bence. Çoğu bayan gibi ben de morali bozuk olduğu zaman soluğu kuaförde alanlardanım. Kendimi güzel hissetmek moralimizi yükseltiyor, özgüvenimizi arttırıyor. Takılara gelince; Ne zaman bir takı sitesine girsem veya dükkanına girsem hiç çıkasım gelmez. Aldıkça almak isterim. Taktığım takı ne kadar güzelse o kadar mutlu olurum.

Şimdi çok sıradan olacak ama kısaca biyolojiden bahsetmeden olmaz. Kuşlar ve balıklar başta olmak üzere, pek çok canlının erkeği süslü ve gösterişlidir. Tamamı da dişilerin dikkatini çekmek için. Vayyy neymişiz biz meğer :) . Hatta bazıları işi abartıp tüylerini kabartır, dans eder, kendini şişirir falan.
Peki insanoğlu ne yapsın da dikkat çeksin?

Birinci sırada cevşen var. Çoğunlukla analar eşler tarafından nazarlardan korunsun, kurşun işlemesin, sağlıklı olsun diye oğullara eşlere takılan bir obje. İçinde bir dua bazen küçük bir bukle yarin saçı ile beraber. Gördüğüm zaman aklıma mert, civan, ananelerine bağlı, iman sahibi kavramları geliyor. Demek ki karakterini anlatmada etkili bir yol.

İkinci sırada mezuniyet yüzükleri var. “Ooo ODTÜ mezunu”, “o yüzük MIT yüzüğümü?”. Tabi MIT den, Amerika’nın ünlü teknoloji üniversitelerinden birini kastediyorum. Dünya üzerinde mezunu olmakla haklı gurur sahibi olunacak bazı okullar var. Bana ne ifade ediyor? Kültür seviyesi, karizma, entelektüellik… Hımmm erkek hakkında fikir sahibi olmak için güzel bir yol daha işte.

Üçüncü sırada kolyeler bileklikler ve mezuniyet yüzükleri hariç yüzükler var. Bana göre erkeğin taktığı takı kim olduğunu anlatıyor. Bakıyorum hepsi takım elbise giymiş bir sürü erkek. Ah işte bileğindeki Tibet taşı bileklik ile bilge karakterini belli eden biri, şurada da heavy metal takıları ile takım elbisenin içinde bir asi var diyen biri. Şu kulağında kartal tüyü olan ise ben özgür bir ruhum diye bas bas bağırıyor. Hele şunun bilekliği, parti biter bitmez ceketi çıkarıp Harley’ime bineceğim sen de gelir misin diyor. Şu şövalye yüzük asil bir aileden gelişimi anlatıyor? Bayıldım! Ah bu da benimle aynı futbol takımını tutuyor…

Kısadan hisse. Giydiği kıyafet ne olursa olsun, erkekler taktığı takılar ile bayanların kolayca okuyabilecekleri mesajlar yollarlar. Kimdir, kimlerdendir, karakteri nedir? Bu da biz bayanların seçim yapmalarında önemli rol oynar. ERKEKLER KADININ KALBİNE GİDEN YOL TAKTIĞINIZ TAKIDAN GEÇER. Bu böyle biline :)

Baştaki sorunun cevabını verme zamanı geldi. Erkek dediğin takı takmaz diyenler her halde görücü usulü evlenmeyi hayal edenler :) ya da kimse onlara hayatın gerçeklerini anlatmamış henüz.

Erkek dediğin takı takar.