Kolye Nasıl Takılmalı?

Saatlerdir düşünüyorum. Kolye takmanın bir adabı var mı diye. Herkesin her şeyi eleştirmek için hazır beklediği moda dünyasında bunu bilmediği için ayıplanan var mı?

Sizin için araştırdım ve çok ilginç şeyler buldum.

Her ne kadar yazılı kurallar olmasa bile bazı olmazsa olmazları buldum. En önemli şey BOHO, BOHEM, BOHEMIAN diye adlandırılan, hatta Çingene modası da denilen giyim tarzı hariç, takılan kolyenin net olarak gözükmesi bir kural. Diyelim ki kolye, elbisenizin desenleri arasında zar zor görülüyor. “Aaa ne kadar görgüsüz!” işte bittiğinizin resmidir :) Tabi bahsettiğim kolyenin ana unsuru. Abiye kıyafetler için tasarlanmış zinciri ile bütünleşmiş kolyeler ile otantik kolyelerin tamamen gözükmesi esas. Ama sadece kolye ucu kolyenin esas havalı kısmı ise, zincirinin nereye denk geldiği önemli değil.

İnci kolye takma adabı.

Muhteşem takılar, ölümsüz inciler. Bence her bayanın en az bir inci kolyesi olması lazım. Ve inci kolyeyi takmanın olmaz ise olmazları var. Önce bir ipucu; İnci kolyeyi asla başkasının boynunda beğenip almayın. Mutlaka kendi boynunuzda deneyin. Komşuya yakışan size hiç yakışmayabilir. Boynunuzun uzunluğu, kalınlığı özellikle kısa inci kolyeleri seçerken çok önemli. Deneme imkanınız yok mu? Öyle ise uzun ve birkaç kat boynunuza dolayabileceğiniz bir inci kolyeyi tercih edin. Bu sayede en az bir katını tam istediğiniz ölçüye, yere getirebilirsiniz. Bu da gerekli şıklığı sağlar. Asla ve asla inci kolye çok desenli kıyafetler ile kullanmayın. Tek renk tonu kıyafetler, inci kolye için idealdir. Ne kadar ukalalık yaptım değil mi?